Бившият национал и капитан на волейболист на Левски София през последните

...

Изключителен Боян Йорданов заби 16 точки ! Милон удари гранда Панатинайкос с 3:0

Бившият национал и капитан на волейболист на Левски София през последните 2 сезона Боян Йорданов и тимът на АОНС Милон записаха втора поредна победа в гръцката Волей лига.

Воденият от Сакис Псарас тим надигра изцяло и шокира гранда Панатинайкос (Атина) с  3:0 (25:18, 25:22, 25:18) в мач от трети кръг.

Боян Йорданов бе най-резултатен в мача с 16 точки (70% успеваемост в офанзива - +11). Педро Молина се регистрира с 15 точки (3 аса, 1 блок, 69% успеваемост в офанзива, 38% съвършено и 69% положително посрещане - +9).

За Панатинайкос кубинският диагонал Фернандо Ернандес завърши с 13 точки (50% успеваемост в офанзива - +4). Бившият италиански национал Иржи Ковар записа едвам 3 точки.

Милон е втори във краткотрайното класиране с 6 точки (2 победи, 1 загуба), колкото има и третият ПАОК (Солун). Панатинайкос е четвърти със същия актив и баланс, само че с по-лошо геймово съответствие.

Следващият дуел е на 12 ноември (събота), против някогашния отбор на Йорданов Кифисиас. Панатинайкос среща Фойникас (Сирос).